Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.

Afet & Diana

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu ve Theater Tr-bühne'nin ortak yapımı olan "Afet & Diana" oyunu, 9 Mart Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de.

İnsanın etrafında görmek istemediği, fırlatıp atmak, kurtulmak istediği şeydir çöp. Şehrin çöplüğü, kimse görmesin diye her zaman şehrin dışında yer alır. Peki gerçekte, orada her şey değersiz midir? Başka bir değere dönüşemez mi?

Afet & Diana’nın hikayesi iki kadının bir çöplükte ‘tanışma’ hikayesidir. Oyun mekanı şehrin plastik atık çöplüğüdür. Olaylar, kendi isteğiyle kendi kendisini çöpe atmış olan Afet ile kendi isteği dışında çöpe atılmış olan Diana’nın tesadüfen karşılaşmasıyla başlar. Dilleri, hikayeleri farklı, birbirine benzemeyen bu iki kadının karşılaşması ve mecburen tanışmasıyla beraber, bu çöplük artık sadece değersiz atıkların olduğu bir yer değildir. Aralarındaki her tür çatışmaya rağmen, Afet bedensel acı çeken Diana’ya, Diana manevi acı çeken Afet’e ilaç olmaya çabalar. Bu arada iletişimlerini sağlayan yapay zeka LIP de sadece bir çevirmen değil, aynı zamanda bir nevi arabulucudur. Oyun boyunca iki kadının arasında yeşermeye başlayan dostluk, bu çöplükte dönüşümün mümkün olduğunu gösterir. Çünkü dönüşebiliriz. Peki bu oyunun sonunda, bu iki kadın neyi görüyorlar, neyi seçiyorlar ve neye dönüşüyorlar acaba? Ya da dönüşebiliyorlar mı gerçekten?

Yazan & Yöneten: Sevilay Saral
Proje Tasarımı ve Koordinasyon: Aysel Yıldırım, Edith Koerber
Oynayanlar: Aysel Yıldırım, Neslihan Arol
Dış Ses: Başak Doğan, Silvia Passera
Koreografi: Banu Açıkdeniz
Yardımcı Yönetmen: Aysel Yıldırım
Dekor Tasarımı & Uygulama: Ali Özgün Büyükışık
Müzik: Rubar Dindar
Işık Tasarımı: Stephen Crane, Günkut Güven
Işık Uygulama: İrem Dağdeviren
Teknik Masa: Banu Açıkdeniz, İlker Yasin Keskin
Çeviri: Neslihan Arol, Sabine Ott
Fotoğraflar: Oğulcan Delipınar, Kenan Özcan

70 dakika / tek perde

Biletler:
Tam: 400.-TL
Öğrenci: 250.-TL
*Tiyatrolar.com.tr
*Rezervasyon: 0537 500 24 91
*Gişe (Oyun günü saat 18.30’dan itibaren)

**Gösteri başladıktan sonra salona seyirci alınmaz.