Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.

Pembe

Tiyatro Kast’ın 2015 yılında ortaya koyduğu fiziksel tiyatro prodüksiyonu "Pembe", 15 Nisan 2016 saat 20.30’da Sahne Pulcherie’de oynanacak.

Kırmızı ile beyazın birleşmesi ile elde edilen pembe renk, kırmızı gibi canlılık verir ama daha yumuşaktır. Neşe ve mutluluk veren bir renk olan pembe aynı zamanda hayallerin ve aşkın rengidir.

Sakinleştirici etkilerinden dolayı hapishane ve uyuşturucu tedavi merkezlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca, pembenin rahatlatıcı etkisinden dolayı, müşterilerin pembe giyen kasiyerlere daha rahat ödeme yaptıkları tespit edilmiştir. Bu nedenle, pek çok mağaza ve markette kasiyerler pembe giymektedir. Çalışma ortamları içinse çok uygun bir renk değildir.

Pembe renk, kişide olumlu duyguların oluşmasına yardımcı olur. İnsanı sakinleştirir ve vücudu rahatlatır. Sinir ve böbrek hastalıkları ile epilepsi hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.

Dr. Alexander Schauss’a göre “İnsan sinirlenmek istese bile pembe rengin yakınında başarılı olamaz. Kalp kasları yeterince hızlı hareket etmez. Pembe enerjiyi çeken bir sakinleştirici gibidir. Hatta renk körleri bile pembe ile sakinleşmişlerdir”. Fakat sonradan yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu tur bir etki maalesef kısa sürelidir. Vücut normal seviyesine geri döndüğünde bu sefer daha agresif bir ruh haline girebilmektedir.

Pembe renginin hex değeri “#‎FFCBDB”, RGB değeri “255, 203, 219” ve CMYK değeri “0, 63, 52, 006302jFFAKIWW71780CCBB902?=)(/&%+^’

Konsept Tasarım: Yöneten: Salih Usta
Oyuncular: Melis Tuzcuoğlu, Didem Kırış, Serdar Bakioğlu, Emre Taştekin, İlker Aksu
Orijinal Müzik: Uğur Güneş
Kostüm Tasarım: Gürkan Başbuğ
Işık Tasarım: Utku Kara
Afiş Tasarım: Ayşegül Oğuz
Fotoğraf: Murat Dürüm
Işık Uygulama: Ayça Yiğit
Asistanlar: Ayça Yiğit, Açelya Çetinkaya

Süre: 50 dakika

Rezervasyon: 0505 722 76 73