Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.

Hoşdeng

Ezgi Çelik’in yazıp oynadığı ve Ani Haddeler Pekman’ın sahneye koyduğu Hoşdeng, 9 Mart 2019 Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de seyirciyle buluşuyor. Oyun Fransızca üst yazılıdır.

“Yok! Deli değilim… Ucundan kıyısından bile geçmedim. Çok şükür. Siz öyle bir baktınız da ben gülünce, ondan söyleyeyim dedim. Ben diyeyim size nereden bu kahkaha; annemden. Zaten garipçe, ezikçe – ne verirsen – hepsi annemden, maşallah! Şans desen şans, kısmet desen kısmet, huzur, sağlık, mutluluk, hep aileden, hepsi aileden…”

HOŞDENG, Türkiye’deki şiddet mağduru kadınlardan biri. Sadece kocasından değil, babasından, anasından da yemiş dayak. Anası da kendi kocasından… Hiç bitmeyecek gibi gözüken bir çarkın içinde sıkışmış bir kadın.
HOŞDENG, hoş sesli, yaşama gücünü şarkılardan alan bir kadın.
HOŞDENG, aynı zamanda kaderine boyun eğmeyip, bu çarkın değişmesi için didinen, oğlunu iyi yetiştirmeyi hayatının gayesi edinmiş bir kadın.
HOŞDENG…
Bir kadın hikâyesi.

Yazan ve Oynayan: Ezgi Çelik
Yöneten: Ani Haddeler Pekman
Dramaturji: Bilgesu Kasapoğlu
Dekor ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Müzik: Barış Diri
Fotoğraf: Ramin Matin
Afiş Tasarımı: Ali Yılmaz

65 dakika / tek perde 

Biletler:
Tam: 40.-TL
Öğrenci: 30.-TL
*Rezervasyon: 0507 479 19 84
*Gişe (Oyun günü saat 18.30’dan itibaren; sadece nakit geçerlidir)
*Lamelif (Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin karşısında; Çukurluçeşme Sok. No: 2 Parmakkapı, Beyoğlu, İstanbul; sadece nakit geçerlidir)

**Gösteri başladıktan sonra salona seyirci alınmaz.