Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.

Hayhorom

Sahne Pulchérie, Point Production işbirliğiyle İstanbul’da Rumca müzik yapan Tatavla Keyfi ve Ermenice müzik yapan Vomank’ı aynı sahnede buluşturuyor. Sizleri 12 Mart 2016 Cumartesi günü saat 20.30’da Sahne Pulchérie’de sahne alacak bu iki grubu keşfetmeye bekliyoruz.

İstanbul’un yerleşik en eski halkları Ermeniler ve Rumlar…
İstanbul’un her yerinde, kent kültürünün her yanında izleri olan Ermeniler ve Rumların ne yazık ki bugün İstanbul’daki sayıları oldukça azaldı. Ancak bu sayıca azlığa rağmen İstanbul’da Ermenilerin ve Rumların kültürünü ve müziğini devam ettirenler genç müzik grupları var.

Rumca müzik yapan Tatavla Keyfi grubu ismini İstanbul’un efsanevi Rum gettosu, Tatavla’dan (1934’ten sonra Kurtuluş semti) alıyor. 2008 yılında kurulan Tatavla Keyfi, 2008 yılından bu yana İstanbul’un çok kültürlü mirasına ve şehrin Rembetiko şarkılarına ses veriyor.

Vomank (Kimileri), geçtiğimiz yıllarda Ermeni kültürünün önemli merkezlerinden olan İstanbul’da bir araya geldi. Kendini alternatif müzik grubu olarak tanımlayan Vomank, günümüzde ‘azınlık’ haline gelmiş bu kültürün müziğinden ve dilinden, yaşadığı yeri ve dünyayı anlatmaya çalışıyor. Bunu yaparken geleneksel Ermeni müziğine yakın duruyor ama onun sınırları dışında da dolaşıyor.

Tatavla Keyfi:
Haris Rigas (Buziki/Vokal)
Güneş Demir (Gitar/Vokal)
Mamed Caferov (Akordeon)
Yorgo Marinakis (Bağlamadaki)
Yannis Dimitriou (Perküsyon)

Vomank:
Saro Usta (Klavye
Ari Hergel (Bas gitar)
Lara Narin (Vokal)
Özcan Gül (Duduk)
İlkem Balseçen (Davul)
İbrahim Odak (Elektrik gitar)
Rupen Melkisetoğlu (Klarnet)

Süre: 120 dakika

Biletler:
Gişe (Konser günü saat 18.30 itibariyle)
Biletix
Cafe Tutto
Nostalji Kültür kitabevi ( Teyyareci Fehmi bey sok. No:21/c Pangaltı, Şişli. Tel: 0212 230 24 66)
Kumbara Kafe (Katip Çelebi Mahallesi, İstiklal Caddesi, Küçükparmakkapı Sokak, No 9/B, Beyoğlu