Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.

Gövde Gösterisi

Çağdaş dans ve performans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Tuna tarafından üretilen ve ​İKSV 19. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında ​Sahne Pulchérie’de prömiyerini gerçekleştiren​ "Gövde Gösterisi​"​ izleyicileriyle buluşuyor. Okulun bütün alanlarının kullanılacağı bu gösteride Tuğçe Tuna’ya, RemDans Performans Kolektifi eşlik edecektir.

Okulun ​çeşitli​ alanlarının​ performans alanı olarak kullanıldığı “Gövde Gösterisi”nde​ ​koreografi, metin ve kavramsal çerçeveyi oluşturan ​Tuğçe Tuna’ya,​ Özgün Akaçça, Begüm Balcıoğlu, Erdem Kaynarca, Ahu Kınoğlu, Ezgi Künktakan, Yağmur Peşkircioğlu, Sema Semih​ eşilik ediyor. Müziklerinin​​ ​​​Ah! Kosmos​ ve Vahit Tuna’nın bestelediği performans 70 dakika sürmekte.

“İçinde değiştiğim, dönüştüğüm, dallarım ile köküm arasında geçmişimi yansıtan, geleceğimle yüzleşen, yalanlarımı taşıyan gövdem.
Yan yana olup, ayrı ve tek olma alanım.
Gövdesine uyuduğum, gölgesinin takip ettiği, ayakta ve hayatta kalmamı sağlayan, kabuk bağlayan, zamanla kalınlaşan, güneş yanığı içinde söndüren gövdem.
Her şeyin geçerli olabileceği yerim.
Bakıp donduğum. Duyup ittiğim, küvete sıkıştırdığım, nefesini tuttuğum, isteklerinden korktuğum, koşulsuz sevdiğim, benden geriye kalan bölümüm.
Öyle bir yer ki; çoğu zaman özendiğim.
Cesaret bulursam utanarak inkar ettiğim halimin oyun oynadığı, düşüncelerin koridorlarda koşturduğu, duvarlarında seslerin asılı kaldığı alan.”

Tuğçe Tuna / RemDans Performans Kolektifi

Süre: 70 dakika
Yaş: +16
Biletler: Gişede