Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.

Şatonun Altında

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları'nın sahnelediği "Şatonun Altında", 12 Ocak Cuma akşamı saat 20.30'da Sahne Pulchérie'de! Oyun, İngilizce üst yazılıdır.

Fiziksel Tiyatro Araştırmaları, Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu bünyesinde bir araya geldi. Jacques Lecoq pedagojisini temel alan bir eğitimin sonunda clown, fiziksel hikâye anlatıcılığı, maske oyunculuğu, bufon, grotesk oyunculuk gibi farklı stilleri harmanlayan bir deneme olarak “Şatonun Altında” oyunu ortaya çıktı.

Metin, William Shakespeare’in Macbeth oyunundan yola çıkılarak uyarlandı ve yeni bir yazımla sahneye taşındı. Lecoq pedagojisinin en özgün stillerinden biri olan Bufonlar oyunun temel yapısını oluşturdular. Hiçbir şeye inanmamak ve her şeyle dalga geçmek için sahnede var olan, yeraltı dünyasına ait bu yaratıklar, Shakespeare’in en güçlü tragedyalarından Macbeth ile buluştuğunda ortaya absürd, trajik ve bol kanlı bir güldürü çıktı. İnsanlık, Bufonlar için bir oyun oynama, alay etme ve taklit aracıdır yalnızca. Bu boyutuyla oyun seyirciyi kışkırtıcı, karanlık, rahatsız edici ve oldukça komik bir yolculuğa davet ediyor. Kendi karanlığımızın yolculuğuna…

Proje Tasarımı ve Uyarlama: Pınar Akkuzu, Gülden Arsal
Yazar:
William Shakespeare
Yönetmen: Güray Dinçol
Oyuncular: Pınar Akkuzu, Gülden Arsal
Işık Tasarımı: Ataberk Öge
Işık Operatörü: Yılmaz Gökgöz
Asistan: Tuba Keleş

60 dakika / tek perde 

Biletler:
Tam: 320.-TL
Öğrenci: 240.-TL
*Tiyatrolar.com.tr
*Rezervasyon: 0506 899 66 60
*Gişe (Oyun günü saat 18.30’dan itibaren; sadece nakit geçerlidir)

**Gösteri başladıktan sonra salona seyirci alınmaz.