Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.

İstenmeyen

Ceren Ercan ve Gülce Uğurlu'nun yazdığı, Ceren Ercan'ın yönettiği "İstenmeyen" 2014-2015 sezonunda Sahne Pulchérie'de izleyici ile buluşuyor. Oyun Fransızca üst yazılıdır.

Kahire’de yaşayan Mısırlı bir pilot ve İstanbul’da Batılı referanslarla yetişmiş genç bir Türk kadını, tarihle taşınmış önyargıların ve değişen politik koşulların içinde aşkı sürdürmenin yollarını aramaktadırlar. Oyun, çiftin bebeklerini ve kendi hayatlarını korumak için, Kahire’den İstanbul’a gelerek genç kadının ailesinin evinde geçici bir süre için kaldıkları 2013 yazında geçiyor.

Kültürler arası oluşan ön yargılar, aşk yoluyla bir uyuma dönüştürülmüşken genç kadının uzun süre önce evi terk eden erkek kardeşinin dönüşüyle durumun dengesi değişiyor. Genç kadının kültürel uyumlanma çabası, iki erkek arasında kalacağı bir kimlik sorgulamasına dönüşüyor. İstenmeyen; İstanbul Kurtuluş’ta bir apartman dairesinde, Kahire’nin Maadi semtinde bir evde, New York’ta bir arap mahallesinde gezinen üç karakterin izini sürüyor. İsyanın içinde değil kenarında duran bu üç insanın da hayatı, sokakların rüzgarıyla yön değiştiriyor.

Yazanlar: Ceren Ercan, Gülce Uğurlu
Yöneten: Ceren Ercan
Oyuncular: Gülce Uğurlu, Deniz Celiloğlu, Bedir Bedir

Süre: 90 dakika

Biletler: Tutto Cafe / Gişe (Oyun günü saat 18.00 itibariyle)