Kapat
Arama yapmak için en az bir kelime giriniz.

Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı

18. Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde Tiyatroadam’ın sahnelediği "Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı", En İyi Oyun, En İyi Yönetmen, En İyi Sahne Müziği ve En İyi Sahne Tasarımı ödüllerini aldı! 10 Mayıs 2014 saat 20.30’da, Sahne Pulchérie’de Fransızca üst yazı ile oynanacak oyun, İstanbul’da yaşayan Frankofonlara Türk Tiyatrosu'nu keşfetme olanağı sunuyor.

Peki kimdir bu Arturo Ui? Bir gangster mi, bir kahraman mı? Yükselmek için her yolu deneyen bir politikacı mı? Her yaptığı yanına ve cebine kar kalan bir işadamı mı? Yoksa yalnızca bir maceracı mı?

Ne fark eder? Çünkü Arturo Ui bir kişi değil. O yalnızca bir çerçeve. Büyük ve küçük çıkarların yan yana gelmesiyle oluşan bir resim çerçevesi. Çerçevenin içindeki resimler değişebilir, değişti de. Dün değişti bugün değişiyor ve yarın da değişecek. Tıpkı insanlık tarihi boyunca dünyanın başına bela olan pek çok resim gibi.

Bertolt Brecht’in 1941’de, savaş döneminde yazdığı “Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı”nı çağdaş bir yorumla seyirciyle buluşturan Tiyatroadam’ın bu oyununda sekiz oyuncu, yaklaşık otuz altı farklı kişiyi dönüşümlü bir şekilde oynuyor. Müzikleri yine oyuncular akapella (insan sesi) ile yapıyor.

Epik Tiyatro’nun özüne uygun bu oyun, izleyicilere baş döndürücü bir tempo ve coşkuyla, eğlenceli bir biçimle, alışılagelmişin dışında bir tiyatro lezzeti sunmayı amaçlıyor.

Yazan: Bertolt Brecht
Çeviren: Yücel Erten
Yöneten: Ümit Aydoğdu
Süpervizör: Serdar Akar
Müzik Direktörü: Oktay Köseoğlu
Dekor ve Kostüm Tasarımı: Barış Dinçel
Işık Tasarım: Yüksel Aymaz
Afiş ve Görsel Tasarım: Elif Ergir
Oyuncular: Aşkın Şenol, Ayça Koyunoğlu, Berk Yaygın, Çetin Kaya, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Gökhan Azlağ, Neslihan Arslan

İletişim:
info@tiyatroadam.com
Bilet rezervasyon:
T. 0542 662 03 24
Biletler gişede, Biletix’te ve NY-İST Cafe’de (Sahne Pulchérie’nin karşısında) satışta.